KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12968231
nr 1296 8231
Ruben Heleander
(f. 1931), Sverige
Akvarell, "Franskt Landskap". Signerad, daterad -64. Motivet: 32x40 cm
Ruben Heleander, född 1931, svensk målare.
måndag 9 december 2019
kl 18:17:47